Mam dziś wiadomość o ciekawych szkoleniach, które mogą Wam się przydać! Część terminów już minęła, ale na niektóre są jeszcze wolne miejsca!
Nie mam wątpliwości, że organizowane są m.in. dla reklamowania sprzętu marki Apple, mimo to je polecam z czystym sercem. Po pierwsze, prowadzący wydają się kompetentni, szczególnie Andrzej Tucholski w temacie “Pasja w Internecie”. Po drugie odkąd ponad 3 lata temu zmieniłam zwykły komputer na MacBooka Air, nie mogę się nadziwić jak może istnieć tak duża przepaść między laptopami tej marki, a zwykłym sprzętem z systemem Windows. Po prostu inna jakość życia! Jakby ktoś chciał sobie przypomnieć, pisałam już o tym tutaj i tutaj.
iSupport jest projektem szkoleniowym opracowanym przez firmę iSpot Apple Premium Reseller we współpracy ze Startup Academy, Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości oraz Andrzejem Tucholskim (tym Andrzejem :))
W jego ramach organizowane są szkolenia przeznaczone dla młodych przedsiębiorców, studentów, absolwentów, a także innych osób, którym zależy na rozwijaniu swoich kompetencji.
Projekt ma na celu:
- wsparcie w budowaniu oraz rozwijaniu biznesu;
-
możliwość rozwoju osobistego oraz specjalizacji w określonych dziedzinach;
-
pomoc w odnalezieniu się na rynku pracy;
-
poszerzenie wiedzy na temat nowych technologii.
Wszystkie szkolenia są finansowane przez iSpot w wysokości minimum 60% ich wartości (w praktyce od około 75% do 95%), a poniesione koszty zostają zwrócone na karcie podarunkowej, którą można wykorzystać we wszystkich salonach iSpot przez okres 1 roku.
Zapisy i szczegóły projektu na stronie organizatora –> iSupport – o projekcie
W ramach projektu dostępne są w trzy szkolenia:
Startup – od pomysłu do finansowania
To szkolenie stworzone przede wszystkim dla absolwentów wyższych uczelni, pracowników korporacji oraz dla innych osób planujących założenie swojego własnego startupu.
Zostaną na nim poruszone tematy takie jak:
- jak opracować model biznesowy;
-
gdzie szukać inwestorów;
-
jakie są trendy w świecie startupów;
-
techniki autoprezentacji;
-
w jaki sposób sprzęt Apple może ułatwić Ci prowadzenie biznesu.
Szkolenie trwa w sumie 15 godzin i jest dostępne w wariancie 2-dniowym (weekendowe) oraz 3-dniowym (popołudniowe).
Cena po dofinansowaniu (zwracana na karcie podarunkowej do iSpot) – 290 złotych.
Wolne miejsca:
Szkolenie 2-dniowe weekendowe: 5-6 listopada 2016, iSpot Arkadia
Pasja w internecie – szkolenie dla studentów
To szkolenie stworzone dla studentów, którzy chcieliby zarabiać na swojej pasji poprzez stworzenie bloga lub vloga i oparcie na nim swojego biznesu.
Zostaną na nim poruszone tematy takie jak:
- jak założyć bloga lub vloga;
-
sposoby zarabiania na blogu;
-
promocja bloga w Internecie;
-
jak przyciągnąć na bloga czytelników i sponsorów;
-
jak tworzyć filmy przy wykorzystaniu sprzętów Apple.
Szkolenie trwa w sumie 12 godzin.
Cena po dofinansowaniu – 50 złotych.
Wolne miejsca:
Szkolenie 2-dniowe: Kraków, 24-25 października 2016, grupa poranna, Uniwersytet Jagielloński, ul. prof. S. Łojasiewicza 4
Szkolenie 2-dniowe: Kraków, 24-25 października 2016, grupa wieczorowa, Uniwersytet Jagielloński, ul. prof. S. Łojasiewicza 4
Pasja w Internecie – szkolenie dla absolwentów
To szkolenie stworzone dla absolwentów wyższych uczelni, pracowników korporacji oraz wszystkich przedsiębiorczych, którzy chcieliby zarabiać na swojej pasji poprzez stworzenie bloga i oparcie na nim swojego biznesu.
Poruszane na nim tematy oraz cały program jest analogiczny do programu szkolenia “pasja w Internecie” skierowanego do studentów.
Szkolenie trwa w sumie 12 godzin.
Cena po dofinansowaniu – 180 złotych.
Wolne miejsca:
Niestety na ten moment brak, ale sprawdzajcie stronę. Może dołożą nowe terminy, ponieważ tych szkoleń odbyło się najmniej!
Zapisy i szczegóły projektu na stronie organizatora –> iSupport – o projekcie
Zdjęcie główne: depositphotos.com
Kasiu, jak zwykle ciekawy wpis. Mam do Ciebie pytanie z trochę innej beczki – czy uważasz, że lepszym pomysłem jest rozpoczęcie drugiego kierunku czy nastawienie się na zdobywanie doświadczenia w zawodzie? Studiuję prawo i wielu moich znajomych rozpoczyna drugi kierunek. Ja jestem obecnie na etapie poszukiwania praktyk. Jestem bardzo ciekawa Twojego zdania. :)
pozdrawiam
Magda
Z perspektywy czasu uważam, że doświadczenie przede wszystkim. Jak już skończysz studia nie będziesz wtedy “zielona” w działaniu, znajdziesz sobie fajniejszą pracę i w międzyczasie na spokojnie będziesz mogła sobie iść np. na studia podyplomowe. Te mają dużą zaletę – obejmują naprawdę wąski wycinek wiedzy, są krótkie, lepsze jakościowo i często praktyczne. Moim zdaniem to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż 3- lub 2- (na pewno niż 5-) letnie studia dyplomowe gdzie uczysz się tony niepotrzebnych w praktyce rzeczy. I mówię to jako ktoś kto w trakcie studiowania prawa zrobił studia licencjackie z administracji (nie obroniłam dyplomu, bo poszłam do pracy :))… Czytaj więcej »
Popieram w 100 %. Również skończyłam prawie dwa kierunki (pozostała mi jeszcze obrona mgr na prawie). Z perspektywy czasu nigdy więcej nie poświęciłabym tych wszystkich lat na studia dzienne na 2 kier. Teraz radziłabym licencjat dzienny (max 3 lata, ewentualnie dwa kierunki), ale od 4 roku koniecznie jako priorytet zdobywanie doświadczenia. W opcji:
1) studia dzienne mgr + staż
2) studia dzienne mgr + staż + studia zaoczne (dla ambitnych)
3) studia zaoczne mgr + praca
A od obrony mgr już nawet nie skupiałabym się za zdobywaniu doświadczenia, tylko na zarabianiu. Powodzenia ! :)
Chyba każda firma, która dba o swój wizerunek, kładzie nacisk na szkolenia. Szczególnie ważne jest to w przypadku szkoleń pracowniczych i szkoleń z zarządzania zespołem lub projektem, które podnoszą kompetencje, poprawiają stan wiedzy pracownika i opinię o firmie.