Kasia Pszonicka
  • Blog
  • Jednostronicowy Biznesplan
  • Kurs “Strategiczny Start”
  • Sklep
  • 0 produktów
Kasia Pszonicka
11K
2K
641
235
Kasia Pszonicka
  • Blog
  • Jednostronicowy Biznesplan
  • Kurs “Strategiczny Start”
  • Sklep
  • 0 produktów
  • Biznes
  • Dla początkujących
  • Prawo

Mama na działalności bez rejestracji. Co musisz wiedzieć?

  • 27 maja 2019
  • Kasia Pszonicka
macierzynski działalność nierejestrowana
Total
179
Shares
176
3
0
0
0

W codziennym życiu każdej mamy jest tyle wyzwań, że spokojnie można by nimi obdzielić kilka etatów. Szybko się jednak do tego przyzwyczajamy i szukamy sobie kolejnych! Bardzo popularnym jest na przykład… zakładanie własnego biznesu :) Z mamami, które chcą realizować własne projekty spotykam się praktycznie każdego dnia. Poza tym, sama nią jestem!

Wiele razy w serii #BiznesMamy pisałam Wam o tym, że po urodzeniu córki tworzenie biznesowego projektu było dla mnie najlepszą odskocznią od pułapek jakie czekają na nowe mamy. Bardzo poprawiało mi to humor i po ponad 2 latach śmiało mogę powiedzieć, że nie żałuję!

  • Jak ogarniam pracę z dwójką dzieci – przedszkolakiem i bobasem? #BiznesMamy
  • Czy #BiznesMamy jest w ogóle możliwy? Moje wrażenia po dwóch latach.
  • #BiznesMamy – Posty z Waszych blogów. Dodaj swoją historię!
  • 12 sposobów jak możesz pomóc młodej mamie. Poradnik dla otoczenia #BiznesMamy
  • 10 myśli o pracy z maleńkim dzieckiem na ręku #BiznesMamy

Prawo polskie stara się nadążać za wyzwaniami jakie stoją przed przedsiębiorcami (chociaż z różnym efektem) i rok temu, na przełomie kwietnia i maja 2018 roku, wreszcie odpowiedziało na jeden z najważniejszych problemów! Wprowadzono szereg ułatwień dla startujących biznesów, m.in. działalność bez rejestracji. 

Jako, że jest ona doskonałym sposobem by bez większego ryzyka przetestować swój pomysł na biznes, młode mamy chętnie korzystają z tego rozwiązania. I w dzisiejszym poście opowiem Wam o czym musicie wiedzieć i pamiętać przy godzeniu tych dwóch ról!

Mama a działalność bez rejestracji.

Zacznijmy od tego co daje taka działalność bez rejestracji i czemu miała by być bardziej atrakcyjna i jednoosobowa działalność gospodarcza (zarejestrowana w CEIDG).

Najważniejsza korzyść z prowadzenia działalności nierejestrowanej: nie płacisz składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne! Przez co największe nie musisz ponosić największego kosztu startowania z własnym biznesem. Możesz przetestować pomysł i dopiero na dalszym etapie zdecydować czy warto w niego inwestować.

Ogólne warunki

Niezależnie od tego czy jesteś mamą czy nie, jeśli chcesz prowadzić działalność bez rejestracji musisz spełniać nastepujące warunki:

Jesteś osobą fizyczną.

Na 99,99% jesteś. Chyba, że jesteś spółką albo fundacją albo jeszcze kilkoma innymi, ale jeśli rejestracja działalności to dla Ciebie synonim rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej no to najpewniej jesteś osobą fizyczną.

Przychód należny z tej działalności nie przekracza w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia.

Tutaj jest kilka wątków, które warto w poruszyć.

Po pierwsze, mowa o przychodzie. Przychód to nie to samo co dochód. Przychód, czyli pieniądze, które wpłynęły od klienta, które są zwykle ceną Twojego produktu. Dochód to to co zostaje Ci w kieszeni po odliczeniu kosztów – czysty zysk 🙂 Uwaga! Chodzi tutaj o przychód należny!

Drugi wątek, wysokość przychodu jakiego nie można przekroczyć to 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia. W momencie aktualizacji tego posta (styczeń 2021) kwota minimalnego wynagrodzenia wynosi 2800 złotych. Aktualną kwotę znajdziesz tutaj.

50% tej kwoty to w tej chwili 1400 złotych. Tyle przychodu może wygenerować Twój biznes bez konieczności rejestracji każdego miesiąca. Niewiele? Tak. Ale dla wielu osób na początek wystarczająco.

W trzecim wątku jest pewna pułapka. W żadnym miesiącu działalności nie możesz przekroczyć tego przychodu. A co jeśli w jednym z nich (wiele biznesów zalicza sezonowe skoki!) przekroczysz tę kwotę? Wtedy zgodnie z brzmieniem tego samego artykułu ustawy prawo dla przedsiębiorców (przypomnę, że mowa o artykule 5), Twója działalność staje się działalnością gospodarczą a Ty musisz ją zarejestrować!

Z jednej strony to super! Twój biznes się rozkręcił, zarabia tyle, że stać Cię na opłacenie składek ZUS i możesz działać dalej tylko w zarejestrowanej formie! Gorzej jeśli to był tylko chwilowy skok i wiesz, że w kolejnych miesiącach już nie będzie tak różowo. Jeśli przewidujesz taki scenariusz zadbaj o strategiczne podejście w modelu biznesowym. Może wprowadź ograniczenie w ilości sprzedawanych produktów/usług? Może odpowiednio ustaw ich premiery tak by rozłożyć przychody równomiernie i wiedzieć, że nie przekroczysz granicznej kwoty?

W okresie ostatnich 60 miesięcy (5 lat) nie wykonywałaś działalności gospodarczej.

Jak wynika z tej części przepisu, ustawodawca przeznaczył opcję prowadzenia działalności bez rejestracji tylko dla osób, które startują z biznesem pierwszy raz bądź po dłuższej przerwie.

Jak to się ma do mam?

Najważniejsze, jeśli prowadzisz działalność bez rejestracji nie opłacasz składek na ubezpieczenia społeczne ani zdrowotne, więc nie przysługują Ci przywileje np. zasiłki z ZUS czy bezpłatna opieka zdrowotna w ramach NFZ! 

Jeśli jesteś ubezpieczona z innego tytułu to nie ma problemu, jeśli jednak nie jesteś rozważ inne opcje np. dobrowolne opłacanie niektórych składek lub zarejestrowanie działalności.

Wyjątek: jeśli jesteś w ciąży przysługuje Ci bezpłatna opieka lekarska w ramach NFZ, także w tym wypadku na jakiś czas możesz nie przejmować się składkami zdrowotnymi. Obowiązuje ona jednak tylko do końca połogu!

Często pytacie też czy możecie prowadzić działalność nierejestrowaną jeśli przebywacie obecnie na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Otóż nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie wtedy pracować nad swoim biznesem! Skoro można na takim urlopie prowadzić działalność gospodarczą zarejestrowaną to nierejestrowaną można tym bardziej. 

Co do zasady nie musicie informować swojego pracodawcy o rozpoczęciu prowadzenia działalności, ale Wasz konkretny przypadek zależy od treści Waszej umowy o pracę. Przykładowo, jeśli jest w niej klauzula o zakazie konkurencji, to możliwe, że nie będziecie mogły działać w tej samej branży. Jeśli Twój biznes ma być jednak w innej branży niż Twoja praca, nie powinno być z tym problemów.

Ponadto, jeśli jesteś mamą zarejestrowaną jako bezrobotna, również nie stoi to na przeszkodzie, by prowadzić działalność bez rejestracji! Próg finansowy utraty statusu bezrobotnego pokrywa się z wysokością przychodu jaki można uzyskać w ramach prowadzenia działalności gospodarczej, dlatego wyjątkowo pilnie musisz w takiej sytuacji pilnować by go nie przekroczyć! Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie rządowego serwisu Zielona Linia.

W tych dwóch przypadkach nie musisz martwić się o opłacanie składek na ubezpieczenia, ponieważ są one za Ciebie juz odprowadzane.

Obowiązki przy działalności bez rejestracji

Między innymi:

  • Prowadzenie uproszczonej ewidencji sprzedaży.
  • Rozliczenie podatku dochodowego w PIT-36 rocznym (jako „Inne źródła”).
  • Obowiązki jakie różne ustawy nakładają na przedsiębiorców (możesz nim być mimo niezarejestrowania się! Zależy od definicji “przedsiębiorcy” w daje ustawie).

Co potem?

Gdy podejmiesz decyzję o zarejestrowaniu się (lub zmusi Cię do tego przekroczenie limitu przychodu :)), możesz skorzystać z ulgi na start i przez pierwsze 6 miesięcy nie płacić składek na ubezpieczenia społeczne, jedynie składkę na ubezpieczenie zdrowotne.

Nic nie stoi na przeszkodzie byś mimo prowadzenia działalności bez rejestracji ubiegała się o dofinansowanie na start działalności gospodarczej (tej zarejestrowanej). Jeżeli w regulaminie akcji będzie napisane, że warunkiem ubiegania się o dofinansowanie jest nieprowadzenia wcześniej “działalności gospodarczej” to dla Ciebie dobra wiadomość! Działalność nierejestrowana ze swojej ustawowej definicji nie jest taką działalnością :)

działalność bez rejestracji

Działalność bez rejestracji? Teraz w 2021 to możliwe! Legalnie.

Nawet nie wiecie jak jestem zadowolona mogąc Wam wreszcie napisać – działalność bez rejestracji może być legalna! Nowe przepisy prawo przedsiębiorców weszły już w życie! Firma bez…
macierzynski działalność nierejestrowana

Mama na działalności bez rejestracji. Co musisz wiedzieć?

W codziennym życiu każdej mamy jest tyle wyzwań, że spokojnie można by nimi obdzielić kilka etatów. Szybko się jednak do tego przyzwyczajamy i szukamy sobie kolejnych! Bardzo popularnym jest…

Zdjęcie ilustrujące wpis wykonała dla mnie najlepsza fotografka w Londynie monikameska.com

Total
179
Shares
Podziel się 176
Pin it 3
Wyślij 0
Wyślij 0
Wyślij 0
Previous Article
  • Biznes
  • Personal
  • Podsumowanie

Sukces “przez noc” nie istnieje, czyli moja droga do stworzenia kursu online!

  • 15 kwietnia 2019
  • Kasia Pszonicka
Czytaj dalej
Next Article
Jak zacząć perfekcyjnie czy szybko?
  • Biznes
  • Dla początkujących
  • Personal

6 błędów, które popełniałam w moich biznesowych działaniach!

  • 3 czerwca 2019
  • Kasia Pszonicka
Czytaj dalej
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
1 rok temu

Cześć, Dziękuję za ten artykuł – bardzo wartościowy. Mam kilka pytan: 1) Rozumiem, że po przekroczeniu progu nierejestrowaną działalność można zamienić na jednoosobową działalność gospodarczą, nie można jej na spółkę z o. o. Ale czy po przekroczeniu progu można działalność wygasić, a równolegle założyć spółkę Z o. o.? Czy podczas prowadzenia działalności nierejestrowanej można założyć spółkę z o. o.? 2) Jeśli jestem zatrudniona na umowę o pracę i planuję otwarcie działalności, która wymaga kilku miesięcy przygotowan zanim osiągnę jakiekolwiek przychody. Czy dobrze rozumiem, że przez te kilka miesięcy mogę ewidencjonować koszty związane z działalnością (np. szkolenia, sprzęt komputerowy) i rozliczyć… Czytaj więcej »

Odpowiedz
Autor
Kasia Pszonicka
1 rok temu
Reply to  Ania

Hej Ania! Na spółkę też możesz, tylko zanim przekroczysz próg 1125 złotych. Jeśli go przekroczysz to działalność nierejestrowana automatycznie staje się działalnością gospodarczą i trzeba ją w ciągu 7 dni zarejestrować. Odnośnie pytania o równoległe prowadzenie działalności nierejestrowanej i spółki to nie widzę przeszkód ponieważ spółka jest samodzielną osobą prawną, a Ty w niej pełnisz ewentualnie jakąś funkcję, z tym że unikałabym zajmowania się tą samą działalnością, żeby nie zostało to odebrane jako jakiś sposób ominięcia przepisów.

Tak jak wspomniałam, działalność nierejestrowaną można łączyć z etatem o ile Twoja umowa o pracę na to pozwala :)

Odpowiedz
Aga
1 rok temu

A to ciekawe…mnie ludzid z zielonej linii powiedzieli, że jako bezrobotna zarejestrowana w pup nie mogę korzystać z nierejestrowanej. Nie dostałaś rowniez, że nierejestrowana nie sprawdzi się u osob, które świadczą usługi, chyba, że podchodzi to pod dzielo ale wtedy niepotrzebna ci nierejestrowana do tego.

Odpowiedz
Magda
1 rok temu
Reply to  Aga

Po pierwsze chodziło pewnie o to, że nie możesz dostawać zasiłku jeśli masz jakikolwiek inny przychód – co nie wyklucza przecież statusu bezrobotnego bez prawa do zasiłku. Po drugie, niby dlaczego miałoby się to nie sprawdzać w przypadku usług? Niejednemu się sprawdza.

Odpowiedz
Aga
1 rok temu
Reply to  Magda

Jeżeli jest to usługa, która wiąże się z wytworem czegoś tj. umowa o dzieło, to nierejestrowana się sprawdzi, w przypadku usług, które wiąże się z pewnymi cyklicznymi działaniami, tutaj już jest obowiążek składkowy…co do bezrobotnego…bezrobotny może mieć dochody, które nie są opodatkowane a dochody z niejerestrowanej rozliczasz w picie rocznym

Odpowiedz
Autor
Kasia Pszonicka
1 rok temu
Reply to  Aga

@Aga, niestety nie wiem skąd taka interpretacja. Czy mogłabyś podać przepisy na podstawie, których twierdzisz, że tak jest?

Odpowiedz
Autor
Kasia Pszonicka
1 rok temu
Reply to  Aga

Hej Aga, linkowany artykuł do Zielonej Linii jest zgodny ze stanem prawnym na koniec sierpnia 2018, być może od tamtej pory coś się zmieniło, ale nic mi o tym nie wiadomo. Może też Twoja indywidualna sytuacja jest szczególna, zawsze trzeba się dowiadywać o konkretny przypadek i postępować zgodnie z tym jak doradzono właśnie w naszej indywidualnej sprawie :) Odnośnie usług, sprawa jest skomplikowana. Nie jest prawdą, że się nie sprawdzi, ale rzeczywiście generuje pewne zawirowania, o których dobrze wiedzieć. Nie napisałam o tym jeszcze na blogu, ale czasem mówię na różnych transmisjach wideo i webianrach, np. ostatnio na grupie “Macierzyński… Czytaj więcej »

Odpowiedz
Malgosia
1 rok temu

Cześć, proszę o pomoc. Dostałam propozycje poprowadzenia doradztwa zawdowego w szkole podstawowej. Moge być zatrudniona jako nauczyciel w części etatu lub prowadzić szkolenia komercyjnie, co jest dla mnie bardziej opłacalne finansowo. Czy bez rejestracji działalności (dochód nie przekroczyły wymogów) mogę wystawiać faktury? Czy podmioty publiczne respektuja ten rodzaj dzialnosci gospodarczej? Dziękuje za pomoc :)

Odpowiedz
Autor
Kasia Pszonicka
1 rok temu
Reply to  Malgosia

Małgosiu, z usługami jest trochę bardziej skomplikowanie, bo owszem mogłabyś prowadzić takie szkolenia jeśli spełniasz warunki do działalności bez rejestracji, ale szkoła musiałaby odprowadzać za Ciebie składki do ZUS jako płatnik. Proponowałabym dowiedzieć się w szkole czy będą ok z takim rozwiązaniem. Faktury możesz wystawiać, więcej piszę o tym w tym artykule: https://kasiapszonicka.pl/2018/05/dzialalnosc-firma-bez-rejestracji-teraz-to-mozliwe-legalnie/

Odpowiedz
Małgorzata
1 rok temu
Reply to  Kasia Pszonicka

Dziękuję za odpowiedź. Zapomniałam dodać że pracuje na pełen etat. Czy w tej sytuacji szkoła tez musiałaby odprowadzać składki do ZUS?

Odpowiedz
Małgorzata
1 rok temu

A mnie interesuje taka kwestia: czy można prowadzić nierejestrowaną działalność, jeśli jest się równocześnie na etacie i na tym etacie przebywa się na L4? Obecnie jestem w ciąży, zwolnienie już będzie do końca do października i mam dylemat…

Odpowiedz
Aga
1 rok temu

Wszystko pięknie opisane, uwzględniono prawie wszystkie wątki związane z realizacją pomysłu na biznes, a co z mamą która samotnie wychowuje 2 małych dzieci w tym jedno niepełnosprawne?
Mam mnóstwo pomysłów na biznes, bez większego wkładu finansowego. Nie wiem co robić – ryzykować utratą świadczenia pielęgnacyjnego a może są inne rozwiązania dla takich mam o których głośno nie mówi się.
A może jest mama w podobnej sytuacji, która chciałaby zwyczajnie porozmawiać – może połączymy swoje siły i razem coś wymyślimy.

Odpowiedz
Monika
1 rok temu
Reply to  Aga

Witam. Też jestem na zasiłku i Rozkręcam biznes, ( legalny)który polega na franczyzie, czyli polecam produkty, które i tak sama używam. Od tego mam prowizję. Nic nie magazynuję. Zapraszam priv – Monika Szala

Odpowiedz
Daria
1 rok temu

Witam, aktualnie przebywam na macierzyńskim i bardzo zainteresował mnie ten pomysł z niezarejestrowaną działalnością 🙂 nie wiem czy dobrze zrozumiałam, jeśli nigdy nie miałam działalności i chciałabym ją otworzyć teraz będąc na macierzyńskim (żeby sprawdzić czy mój biznes ma sens, czy się z tego utrzymam) to mogę później starać się mimo tego o dofinansowanie na pierwszą działalność? I czy można w koszta takiej działalności wrzucić kurs jeśli jego kwota przekracza znacznie tą kwotę, którą można zarobić? I jak wygląda wydawanie rachunków, faktur? Działalność ma dotyczyć usług fizjoterapeutycznych. Z góry dziękuję za odpowiedź i za świetny artykuł 🙂 to było przeznaczenie,… Czytaj więcej »

Odpowiedz
Justyna Zielińska
1 rok temu

Pewnie, że możliwy. Polecam!

Odpowiedz
AniaW
1 rok temu

To jest bardzo fajna sprawa, się sama korzystam sprzedając swoje produkty a pracuje na etat. Duzo czytałam na ten temat i dodałabym tylko że nie można prowadzić działalności która wymaga pozwoleń takich jak np. koncesja, zauważyłam też że w Picie pojawiła się pozycja : działalność nierejestrowane. Oraz ostatnio czytałam gdzieś, że zaczęły się pojawiać wątpliwości co do świadczenia usług bez rejestracji, mnie ten temat nie dotyczy bo sprzedaję produkt więc się nie zagłębiałam ale chodzi o to że w głębszym rozumieniu i interpretacji można stwierdzić że osoba której świadczymy usługę powinna odprowadzać za nas składkę tylko co i jak to… Czytaj więcej »

Odpowiedz
Maria
1 rok temu

Witam, mam też kilka pytań, bo czytam już dużo o działalności bez rejestracji, ale wątpliwości wciąż są, więc może jak je tu skonkretyzuje, to uzyskam też konkretne odpowiedzi. Chcę prowadzić warsztaty dla dzieci we własnym lokalu, w prywatnych mieszkaniach klientów oraz w szkołach i przedszkolach. Są to usługi, a czytałam, że czasem można, a czasem klient musi za nas płacić ZUS. W ogóle tego nie rozumiem :/ Kwestia następna – jeśli ktoś chciałby fakturę, to jaka to ma być? Dla płatników zwolnionych czy nie zwolnionych z VAT? Takie druczki widziałam w sklepie i nie wiedziałam, co wybrać… I jak ta… Czytaj więcej »

Odpowiedz
Bizneszsecem
1 rok temu

Super artykuł :) Warto przed rejestracją działalności wypróbować swój pomysł na biznes, żeby później oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów z brakiem klientów i przychodów :) My ostatnio na blogu opisywaliśmy pomysły na biznes dla mam :)

Odpowiedz
Karolina
1 rok temu

Dzień dobry, moje pytanie dotyczy prowadzenia warsztatów. Do tej pory działalność nierejestrowa obejmowała jedynie sprzedaż produktów. Czy uległo to zmianie od 2020 i teraz również usługi są objęte działalnością nierejestrową? Dziękuję.

Odpowiedz
MariolaK.
7 miesięcy temu

Dziękuję za ten świetny poradnik – przyda mi się bardzo!

Odpowiedz
Natalia
4 miesięcy temu

Kasiu!
Nareszcie ktoś napisał o wszystkich aspektach tej działalności:) ja znalazłam odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Dzięki za ten artykuł :)
pozdrawiam ciepło,
Natalia

Odpowiedz
Paweł Cengiel
4 miesięcy temu

Artykuł jak najbardziej przydatny. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z takimi aspektami.

Odpowiedz
Pobierz za free
Instagram
#MaratonBezRejestracji Nie okłamujmy się, żeby prowadzić własny biznes w Polsce trzeba mieć ogrom wiedzy. Może Ci się wydawać, że osoby, które siedzą w tym już jakiś czas, wymiatają w wielu tematach... Ale to nie znaczy, że Ty już na starcie też musisz!⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 78 2
Ostatnie 3 dni #MaratonBezRejestracji zaczynamy zestawieniem 3 największych pułapek działalności nierejestrowanej!⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 38 2
Po co/W jakim celu powstała działalność nierejestrowana? 🤔⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 61 1
Kolejny post z cyklu: AFIRMACJA! Alternatywnie możesz nazwać ją mantrą :) Dla mnie to jest po prostu zdanie, przypominające o czymś ważnym, które warto sobie zapamiętać i najlepiej często przypominać.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 67 1
Zaczynamy kolejny tydzień z #MaratonBezRejestracji! Mam nadzieję, że w poprzednich dniach moje posty trochę Ci rozjaśniły w temacie działalności nierejestrowanej!⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 50 9
#MaratonBezRejestracji Wiem, że masz jakiś pomysł na biznes. Pewnie nawet nie jeden, prawda? I zapewne zastanawiasz się, czy to, co masz w głowie, będzie tak świetne w rzeczywistości. Jest sposób, by to sprawdzić, bez strachu i formalności! Jak? Wypróbuj działalność bez rejestracji :) Nagrałam o tym cały odcinek podcastu. 27 0
Follow
Najnowsze posty
  • macierzynski działalność nierejestrowana
    Jak ogarniam pracę z dwójką dzieci – przedszkolakiem i bobasem? #BiznesMamy
  • 3 proste sposoby na większą pewność siebie w biznesowych działaniach
    3 proste sposoby na większą pewność siebie w biznesowych działaniach – Podcast 002
  • O działalności nierejestrowanej i testowaniu pomysłu na biznes
    O działalności nierejestrowanej i testowaniu pomysłu na biznes – Podcast 001
  • kurs biznesowy strategiczny start jak wyglada
    Jak wygląda kurs Strategiczny Start od środka?
Sklep
  • PRZEDSPRZEDAŻ - Skąd wziąć pieniądze na start i rozwój własnego biznesu? - eBook 59,00zł
  • PRZEDSPRZEDAŻ - 5 kroków do wstępnej oceny pomysłu na biznes - eBook 59,00zł
  • Pakiet NA DOBRY START eBook + Kalkulator 168,00zł
  • PAKIET PODSTAWY Kurs Strategiczny Start 599,00zł
  • Działalność bez rejestracji - eBook 129,00zł
#MaratonBezRejestracji Nie okłamujmy się, żeby prowadzić własny biznes w Polsce trzeba mieć ogrom wiedzy. Może Ci się wydawać, że osoby, które siedzą w tym już jakiś czas, wymiatają w wielu tematach... Ale to nie znaczy, że Ty już na starcie też musisz!⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 78 2
Ostatnie 3 dni #MaratonBezRejestracji zaczynamy zestawieniem 3 największych pułapek działalności nierejestrowanej!⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 38 2
Po co/W jakim celu powstała działalność nierejestrowana? 🤔⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 61 1
Kolejny post z cyklu: AFIRMACJA! Alternatywnie możesz nazwać ją mantrą :) Dla mnie to jest po prostu zdanie, przypominające o czymś ważnym, które warto sobie zapamiętać i najlepiej często przypominać.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 67 1
Zaczynamy kolejny tydzień z #MaratonBezRejestracji! Mam nadzieję, że w poprzednich dniach moje posty trochę Ci rozjaśniły w temacie działalności nierejestrowanej!⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 50 9
#MaratonBezRejestracji Wiem, że masz jakiś pomysł na biznes. Pewnie nawet nie jeden, prawda? I zapewne zastanawiasz się, czy to, co masz w głowie, będzie tak świetne w rzeczywistości. Jest sposób, by to sprawdzić, bez strachu i formalności! Jak? Wypróbuj działalność bez rejestracji :) Nagrałam o tym cały odcinek podcastu. 27 0

Sklep dostępny jest pod adresem www.kasiapszonicka.pl/sklep

Regulamin zakupów
Polityka prywatności

Sklep prowadzi:
Watermelon123 Sp. z o.o.,
al. J. Piłsudskiego 92,
92-202 Łódź,
NIP 728-283-66-28,
REGON 382858959, KRS 0000777448

Input your search keywords and press Enter.