Jestem daleka od dawania rad, które pełnią tylko funkcję „plasterka” – przykrywają problem i rozwiązują go powierzchownie. Tak właśnie widzę wszystkie hasła motywacyjne. Dają one na chwilę kopa, porywają do działania, ale zaraz wypadają z głowy i niedość, że zostajesz z tym samym to jeszcze dodatkowo z poczuciem, że Twój zapał był słomiany.

Czytaj też: Jak radzić sobie ze słomianym zapałem? PS. Czasem go pochwalam!

Są jednak pewne hasła, dla których robię wyjątek. Lubię je sobie przypominać, bo są bardzo prawdziwe i autentycznie wspierają mnie w trudniejszych chwilach. Te niestety zdarzają się każdemu twórcy :) Pokazałam Wam jedno z nich niedawno na moim Instagramie i bardzo Wam się spodobało, dlatego dziś chciałabym się nim oraz kilkoma innymi podzielić!

Motywujące plakaty do druku dla Ciebie!

Nie chcę by były one dla Ciebie tylko pustymi słowami, dlatego do każdego z nich przygotowałam krótkie uzasadnienie, dlaczego akurat ten dobrze działa :)

Każdy dzień to nowy początek.

Lubię sobie o tym przypominać zawsze, gdy wydaje mi się, że już popełniłam tyle błędów i jest tak źle, że to koniec.

Jedną z najważniejszych rzeczy jakie dotarły do mnie w 2018 roku było to, że błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi. Te słowa siedzą już głęboko we mnie i nie muszę sobie ich przypominać. Za to lubię cały czas mieć na oku ich konsekwencję: „każdy dzień to nowy początek”.

Codziennie siadam do pracy i od początku pracuję na osiągnięcie celów. Co było wczoraj, było wczoraj. Było dobrze? Super! Ale nie ma co osiadać na laurach. Było źle? No trudno. Dziś spróbuję od nowa, jeszcze raz.

motywujące teksty cytaty - Every day is a fresh start

Pójdź krok dalej niż inni. Tam nigdy nie ma tłumów.

„Extra mile”, czyli dodatkowa mila, ekstra krok to miejsce, gdzie dzieje się magia. Możesz wykonać projekt, zgodnie z instrukcją, od A do Z, a możesz dodać jeszcze od siebie Ż i Ź. Niedość, że niewielu myśli o wykraczaniu poza ramy i dodawaniu od siebie coś ekstra, to jeszcze niewiele osób jest w ogóle w stanie tego dokonać.

Zmobilizuj się by wykonać zadanie chociaż trochę lepiej niż konkurencja, a zostawisz ich w tyle. Lubię o tym pamiętać, bo łatwo mi przychodzi stwierdzenie „ok, projekt jest wystarczająco dobrze wykonany”. Wtedy pojawia się lampka: „ale może być zrobić jeszcze coś ekstra”?

Oczywiście trzeba znać granicę i ten dodatkowy krok nie może zmienić się w nieskończoną pogoń za perfekcją. Czasem jednak jego koszt jest niewielki, a może zrobić ogromną różnicę!

motywujące teksty cytaty - Go the extra mile. It's never crowded

Gdyby to było łatwe, każdy by to zrobił.

To jest powód, dlaczego sam pomysł na biznes jest wart złotówkę, a dopiero jego wykonanie to prawdziwe złoto. Pomysły są łatwe. Gdyby ich wykonanie takie było, każdy by je realizował.

Zdanie z tej grafiki pozwala mi przetrwać gorsze momenty. Przypomina mi, że trudności jakie napotykam na drodze do celu są zupełnie normalne.

Co więcej! Spokojnie mogę powiedzieć, że to zdanie jest matką chrzestną kursu przedsiębiorczości, który tworzę! Dojście do zakończenia prac nad jego częścią merytoryczną zajęło mi ponad 3 lata. Chciałam się w tym czasie poddać z 50 razy, ale ostatecznie nie zrobiłam tego z jednego prostego powodu. W ciągu tych 3 lat widziałam wiele osób, które próbowały stworzyć coś podobnego, ale nikomu się nie udało. Bo to cholernie trudne zadanie, wymagające bardzo dużo wiedzy i dobrego przemyślenia. Gdyby było łatwe, każdy by to zrobił. Ale było trudne, a ja pamiętając, że to normalne, te trudności przeskakiwałam jedna po drugiej i kurs niedługo zobaczy światło dzienne!

motywujące teksty cytaty - If it was easy, everyone would do it

Mam nadzieję, że tych kilka prostych zdań będzie dla Ciebie wsparciem w trudniejszych chwilach :)

A może masz jakieś swoje zdania, które powtarzasz sobie by przetrwać trudniejsze momenty? Podziel się nimi w komentarzach!