Przygotowując serię #BiznesMamy od samego początku widziałam ją jako przedsięwzięcie społeczne. Chciałam pokazać, że łączenie prowadzenia własnej firmy z byciem mamą to nie tylko lukrowane historie z serii „na macierzyńskim założyła biznes i teraz zarabia miliony”. Chciałam opowiedzieć moją historię i dać przestrzeń innym kobietom, które prowadzą podobnie przedsiębiorczy styl życia do opowiedzenia swoich historii.

W dzisiejszym poście zebrałam dla Was kilka tekstów z wrażeniami mam prowadzących własne biznesy.

Chciałabym by ta lista była punktem startowym dla mam początkujących zarówno w biznesie jak i macierzyństwie. Są w niej zarówno głosy motywujące jak i te przywołujące na ziemię, ale niezależnie od ich wydźwięku piszą je prawdziwe kobiety, które godzą biznes z byciem mamą. Więc jeśli też planujesz dla siebie taką przyszłość, to głosy te będą dla Ciebie realnym wsparciem, które nie wpędzi Cię w kompleksy, że inne mamy na macierzyńskim robią miliony, a Ty „na co czekasz” :)


Mam do Ciebie też prośbę! Jesteś BiznesMamą? Opowiedz nam swoją historię!

Napisz post (jeśli nie masz bloga, to możesz napisać ją na swoim fanpage lub Instagramie) i daj mi o nim znać lub przyślij link do gotowego, który kiedyś już opublikowałaś, a ja udostępnię go na tej liście!


Wszystkie moje posty z serii #BiznesMamy znajdziesz tutaj (klik).

Kasia Kasia
Owner
8 items   1 followers   0 votes   1.06k views

#BiznesMamy - Posty z Waszych blogów. Dodaj swój!

Czy da się połączyć pracę w domu i opiekę nad dzieckiem? Historie 5 matek-freelancerek - To się opłaca!

Gdy nie ma się dzieci, wydaje się człowiekowi, że urlop macierzyński wygląda tak: wstajesz rano, przewiniesz i nakarmisz dziecko, potem dziecko śpi (jak jest malutkie) albo trzeba się z nim pobawić (jak jest ciut większe). Potem znowu karmienie i znowu dziecko śpi. Potem jakiś spacer, pranie i znowu dziecko śpi, ewentualnie trochę się bawi. W czasie tych drzemek jest sporo czasu na pracę przecież! No a po południu wraca z pracy tata dziecka (na ogół) i może się nim zająć przez godzinę czy dwie, jak już odpocznie po robocie. Toż to kolejne godziny na pracę!

Sposoby na pracę z dzieckiem w domu - Magdalena Bek

Praca z dzieckiem w domu nie jest łatwa, ale jest możliwa. Nadal możesz uczyć się, rozwijać, pracować. Sprawdź, jakie mam na to sposoby.

Jak pracować w domu, nie ignorując przy tym dziecka? - Freelance Mama

Małe paluszki wciskające klawisze komputera i wysyłające niedokończone maile do przypadkowych ludzi – właśnie z tym często kojarzy się praca w domu przy małym dziecku. Jak to wygląda naprawdę? Bywa różnie. Są dni pełnej wydajności, ale są i takie, kiedy sprawdzenie poczty jest szczytem możliwości.

Jak budować biznes lub bloga pracując na etacie lub sprawując wyłączną opiekę nad dzieckiem? | EwelinaMierzwinska.pl

Łatwo mówić jest o tym, że trzeba sięgać wysoko, realizować swoje marzenia i nie poddawać się na wyboistej do nich drodze. Szczególnie łatwo jest to robić gdy znajduje się jedynie na pozycji doradzającego, a nie rozgrywającego. Rozumiem ten zarzut. I nawet częściowo się z nim zgadzam.

Jak zmieniła się moja kariera zawodowa odkąd zostałam mamą? - Gosia Zimniak

Dziecko zmienia spojrzenie na wiele spraw, w tym na pracę i karierę. Piszę o tym, jak poprawiła się moja produktywność i work-life balance. Macierzyństwo zainspirowało mnie też do stworzenia wyjątkowego produktu - plakatu, który jest świetnym pomysłem na prezent na urodziny dziecka.

12 sposobów jak możesz pomóc młodej mamie. Poradnik dla otoczenia #BiznesMamy - Kasia Pszonicka

Doskonale pamiętam pierwsze dni i tygodnie po wyjściu ze szpitala po urodzeniu mojej córki! Pamiętam jak usiadłam na kanapie, otworzyłam telefon, a tam jakimś cudem w mojej „pracowej” skrzynce było kilkadziesiąt nieprzeczytanych wiadomości (przecież nie było mnie w sieci tylko 3 dni!) i to każda ciekawa i na każdą chcę odpowiedzieć.

Biznes po pracy - jak znaleźć na to siłę i czas?

Jak już się zrobiła cisza, usiadłam i napisałam. Zajęło mi to wtedy około 20 minut. Biznes po pracy? Jak znaleźć na to czas?

Jak pracować i realizować plany będąc mamą? | EwelinaMierzwinska.pl

Zostałaś mamą, wraz z cudownym bobasem, którego masz ochotę schrupać, otrzymałaś też w pakiecie nieprzespane noce, dni często pełne płaczu i cały ogrom obowiązków i decyzji do podjęcia, o istnieniu których nawet nie miałaś wcześniej pojęcia.

To jak? Dołożysz do listy coś od siebie? :)

Masz już swój biznesplan?

Już ponad 5 200 osób zapisało się na newsletter i korzysta z bonusowych materiałów!

Dołącz do nich i ściągnij darmowy jednostronicowy biznesplan. Zacznij realizować swój pomysł od zaraz :)

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z blogiem kasiapszonicka.pl.

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.