Są takie książki biznesowe, których nie wypada nie znać. Są takie, które trzeba przeczytać i zastosować. Są takie, które wzniosą Twoje działania na wyższy poziom. Ale są też takie, które zmarnują Twój czas i nie dadzą wartości jakiej oczekuje się po cenie i wielu godzinach lektury.

W tym poście znajdziesz wszystkie wspomniane książki biznesowe, oprócz tych ostatnich :)

Przygotowałam dla Ciebie zestawienie najlepszych lektur, które warte są każdej minuty spędzonej na czytaniu i każdej złotówki na nie wydanej!

Książki biznesowe, które warto przeczytać!

Poniżej znajdziesz listę polecanych przeze mnie książek biznesowych oraz moje mini recenzje, natomiast by dowiedzieć się o czym dokładnie jest książka najlepiej kliknij w jej tytuł i poczytaj o niej na stronie wydawnictwa.

Nie wszystkie są dla wszystkich, ale podejrzewam, że większość będzie dla Ciebie doskonałą lekturą!

Startowanie z biznesem – najlepsze książki o biznesie dla początkujących.

Podręcznik Startupu (klik) Typowa książka biznesowa dla początkujących. Na mojej półce od wielu lat. Wracam do niej co jakiś czas i zawsze odkrywam nowe wątki i pomysły, które mogę u siebie zastosować!

Ostatnio znów zaczęłam ją czytać, tym razem tak jak polecają autorzy – zakreślając, notując, dodając zakładki – wchodząc z nią w interakcję i znów potwierdza się moja opinia, że to bardzo dobra książka biznesowa.

Niby obiecuje, że przeprowadzi Cie krok po kroku przez tworzenie zyskownego biznesu, z drugiej strony

Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji (klik) Jedna z pierwszych książek, które przeczytałam o biznesie online. Zmieniła moje podejście do niego całkowicie i właściwie to ona otworzyła mi drogę do blogowania na „pełen etat”.

W sam raz dla początkujących! Przedstawia ogólną koncepcję tworzenia lifestylowego biznesu małym kosztem, przy pomocy ogólnodostępnych środków :)

Książki biznesowe dla już działających

Rework (klik) W przypadku tej książki biznesowej rozpisywanie się w recenzji nie ma kompletnie sensu. Gdybym to zrobiła udowodniłabym, że nie zrozumiałam z niej niczego i chyba postąpiłabym wbrew woli autora :) Książka ta jest konkretna, mało w niej tekstu (za to dużo wiedzy), jest zabawna, zmuszająca do myślenia, fajnie wydana, wartościowa, lekka, pożyteczna, aktualna.

Poszczególne rozdziały są dość krótkie i bardziej przypominają blogowe posty niż poważne rozprawy. Zabieg ten sprawia, że Rework nie nudzi i czyta się go dynamicznie, co czyni go bardzo dobrą lekturą na „wolne chwile”.
Jednocześnie wiedza w niej zawarta ma głęboki sens. Poważnie. Ogólny przekaz książki brzmi: „nie komplikuj” – nie utrudniaj sobie życia skoro nie musisz. W dzisiejszych czasach gdy doba jest, prawie dla każdego, za krótka, ta rada może być kluczem do sukcesu!

książki biznesowe które warto przeczytać growth hacker marketing

Growth Hacker Marketing (kilk) Świetna książka! Zaczęłam ją dawno i z jakiegoś nieznanego powodu przerwałam, ale skończyłam w trakcie majówki i wow! Niekoniecznie wow, bo ma dużo wiedzy (bo raczej nie ma, to dość cienka książka, którą szybko się czyta), ale wpadłam w jej trakcie na tyyyle pomysłów i zmieniła mój tok myślenia o pewnych sprawach. Zdecydowanie dobrze wydane 29 złotych

Dla mnie najważniejszym wnioskiem z tej książki jest to, że zanim zajmiemy się marketingiem na szeroką skalę trzeba się upewnić, że produkt jest bardzo dobrej jakości. W codziennej pracy spotykam się nagminnie z osobami, które robią na odwrót – promują na potęgę niedoskonałe produkty…

Bardzo do mnie ten wątek przemówił i jeśli spojrzy się na rady w niej zawarte z tej perspektywy i pomyśli: „ok, najpierw ulepszam produkt, spełniam oczekiwania klientów, nawet przewyższam je, a potem wprowadzam do modelu biznesowego mechanizmy growth hackingu (czasem równolegle)” to moim zdaniem to jest recepta na sukces.

Wartość jaką ta książka daje w stosunku do jej ceny, jest ogromna! Jedna z ciekawszych książek biznesowych jakie czytałam. Polecam z czystym sumieniem!

Inne książki biznesowe godne polecenia

Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy (klik) To właśnie dzięki autorce tej książki moje posty czyta się coraz lepiej. Dalej znajdą się w nich oczywiście wady, ale gdy tylko poczuję potrzebę ich naprawienia, wracam do tej książki i zawsze znajdę w niej coś co mogę wdrożyć od razu!

Jeśli chcesz pisać bloga lub w inny sposób czerpać zyski z pisania, to dla Ciebie pozycja obowiązkowa!

Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności (klik) Must read jeśli chodzi o organizację pracy własnej. Książka przedstawia na nią gotową receptę, ale z doświadczenia Ci powiem, że nie musisz jej realizować w całości. Wiem, że jest na świecie wiele ludzi, którzy szaleją za GTD i porządkują tym sposobem całe swoje życie. Ale Tobie najpewniej wystarczy wyciągnąć z niej kilka najbardziej wartościowych narzędzi i wprowadzić je w życie.

Jestem pewna, że już to powoli Ci znacznie poprawić efektywność!

Finansowy Ninja (klik) Mój mąż, który w moich oczach (najpewniej również w oczach swojego pracodawcy) jest finansowym ninją jakich na świecie niewielu powiedział, że książka super i każdy powinien ją kupić, przeczytać, mieć w domu i stosować w życiu. Mężowi zdarza się czasem mylić, ale nigdy gdy w grę wchodzą pieniądze, obliczenia i Excel. Ja też jak już coś powiem, to powiem i teraz mówię, że mąż ma rację :)

Finansowy Ninja to najlepszy poradnik jaki czytałam w trzeciej dekadzie mojego życia. Książka tak dobra, że chciałam by nigdy się nie kończyła.

Więcej o niej przeczytasz w moim poście 8 zasad moich finansów osobistych (klik).


TOP 10 najchętniej przez Was kupowanych książek biznesowych*

  1. Growth Hacker Marketing. O przyszłości PR, marketingu i reklamy. Wydanie rozszerzone
  2. Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji
  3. Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania
  4. Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy. Wydanie 2 rozszerzone
  5. Biblia copywritingu
  6. Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą
  7. Cele! Zdobędziesz wszystko, czego pragniesz, szybciej, niż myślisz
  8. Podręcznik startupu. Budowa wielkiej firmy krok po kroku
  9. Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności. Wydanie II
  10. Rework 

* pozycje tylko z wydawnictwa OnePress, które udostępnia mi takie statystyki


A na Tobie jaka książka biznesowa zrobiła największe wrażenie? Która z nich zmieniła coś w Twoich biznesowych działaniach? Podziel się nią z nami w komentarzu!