Zacznę tym samym zdaniem co rok temu. Jeśli chodzi o ilość wyprodukowanych blogowych postów, to 2016 rok nie był moim najlepszym. Znów!

Jak już Wam zdradziłam w grudniu (jak nie wiecie o co chodzi to zaraz się dowiecie :)) przeżyłam w tym roku mały nokaut! Wyszłam z niego jednak obronną ręką i w ostatecznym rozrachunku rok wypada super! Dlatego nie narzekam, tylko tworzę i wyglądam w 2017 rok z nadzieją, że będzie lepszy od poprzedniego!

Na dobry początek – by ostatecznie zakończyć poprzedni, przygotowałam dla Was zestawienie 10 najpopularniejszych postów jakie ukazały się na blogu w minionym roku!

Czytajcie i nadrabiajcie, bo potem może nie być czasu :)


JAK ZROBIĆ KURS MAILOWY? ILE TO KOSZTUJE? JAKICH NARZĘDZI UŻYĆ?

To post, którego tworzenie dało mi maaasę przyjemności! Z resztą podobnie jak samo tworzenie kursu mailowego. Mowa tu o moim pierwszym darmowym kursie „Jak zacząć projekt biznesowy?„, który miał premierę jeszcze w 2015 roku, a obecnie dostępny jest już nie jako kurs mailowy, tylko pełnoprawny na platformie! Aczkolwiek dalej darmowy :)

Jeśli szukasz sposobu na przedstawienie swojej wiedzy i jednocześnie powiększenie bazy subskrybentów newslettera to to post dla Ciebie!

Przeczytaj cały post


JAK ZARABIAĆ NA BLOGU?

Kiedy pisałam ten post postawiłam sobie za punkt honoru nie napisać bełkotu pełnego oczywistości typu „szukaj partnerów”, „miej zakładkę współpraca”, „dbaj o zasięg” itp.

Czy się udało? Chyba tak. Ten post był jednym z najczęściej czytanych przez Was w 2016!

Klikaj jeśli myślisz o zarabianiu na blogu, ale chcesz wiedzieć coś więcej o biznesowym podejściu do tego – nie tylko to co podpowiada wujek Google!

Przeczytaj cały post


PRZYSTANEK – ABU DHABI!

W maju plan stał się rzeczywistością – przeprowadziliśmy się z Londynu do Abu Dhabi!

Jak się potem okazało, nie było lekko – latem pogoda tutaj jest nie do zniesienia, do tego doszły moje różne ciążowe przeboje (o nich więcej poniżej :)), więc początek w nowym miejscu wydawał się raczej katastrofą.

Na szczęście do wszystkiego można się przystosować i przyzwyczaić! To mi przypomina, że chyba pora na jakiś update z mojej strony i opowieść o tym jak minęło nam to pierwsze pół roku, co?

Przeczytaj cały post


PRACA W PODRÓŻY. MOJE DOŚWIADCZENIA!

Z przeprowadzką nieuchronnie wiązał się temat pracy w podróży. A że ja przez ostatnie lata podróżowałam tak dużo, że właściwie i powrót do domu oraz praca tam były dla mnie jak praca w podróży, podzieliłam się z Wami tymi doświadczeniami na blogu.

To jeden z najbardziej marudnych wpisów na blogu. Chociaż może nie tyle marudny, co pokazuję jak to naprawdę wygląda. Bez ściemy o kokosie pod palmą i komputerze na basenie.

Przeczytaj cały post


6 WSKAZÓWEK JAK DOJRZEĆ DO BIZNESU (W ANGLII I NIE TYLKO!)

Ten post gościnny Ani Góreckiej bardzo się Wam spodobał!

W jego wstępie Ania pisze tak:

„Biznes” to słowo, które – wiem z doświadczenia – niektórych przeraża. Z jednej strony większość z nas chciałaby posiadać własną firmę, z drugiej jednak nie mamy odwagi podjąć tego kroku. Wymówek mogą być tysiące. Boimy się, bo jest to dla nas coś nowego i nie wiemy, czy sprawdzimy się w nieznanej dla nas roli. (…) Aby dojrzeć do swojego biznesu, polecam Ci przyjrzeć się kilku opisanym niżej aspektom, które pomogą Ci oswoić z myślą o prowadzeniu własnej firmy i sprawią, że spełnisz swoje marzenie, zamiast spychać je w kąt.”

Przeczytaj cały post


BLOG JAKO BIZNES. CZY WARTO?

No właśnie. Czy w ogóle warto się brać za zarabianie na blogu i traktowanie go jako biznes?

To kolejny z postów, w których mówię bez lukru o rzeczywistości, która koszmarnie często bywa do bólu kolorowana i jest przedstawiana tylko w idealnych barwach.

Zanim klikniesz – masz podejrzenia co piszę? Warto blogować czy nie? :)

Przeczytaj cały post


NARZĘDZIA, KTÓRYCH UŻYWAM W BIZNESIE ONLINE.

„W odpowiedzi na najczęściej zadawane w mailach pytanie, przygotowałam dla Was wpis z listą narzędzi jakich używam przy prowadzeniu bloga i biznesu o niego opartego. Nie do końca jest to lista pełna, bo nie zawiera wtyczek do WordPressa (a to ważna sprawa, ale też temat rzeka zasługujący na osobny post) i urządzeń elektronicznych takich jak komputer i tym podobne. Uznałam jednak, że to już byłaby przesada publikować taką litanię, więc podzielę szeroko rozumiane narzędzia na kilka postów!

Jest za to dużo o narzędziach internetowych, które przydadzą Ci się szczególnie jeśli prowadzisz biznes online lub blogujesz.”

Przeczytaj cały post


MÓJ BIZNESPLAN NA 2017 ROK

Ten i kolejny post wpadły do zestawienia rzutem na taśmę, bo oba są z grudnia!

Napisałam w nim tak: „Kończący się rok 2016 był chyba najlepszym w moim życiu, a jednocześnie dał mi w kość jak mało który. Ilość zmian jakie przeżyłam powaliłaby niejednego, a jednak! Udało mi się go wstępnie przetrwać (nie mówię „hop”, bo jeszcze 2 tygodnie przede mną :D) i jestem z siebie dumna! (…)

Jak zwykle, cele na kolejny rok ustalam sobie z wyprzedzeniem – nie w styczniu, a jeszcze w grudniu, czasem nawet w listopadzie roku poprzedniego. Nie inaczej jest w tym! Taki układ pozwala mi odpowiednio zamknąć rok, zorganizować fundamenty pod działania w kolejnym i nowy rozpocząć z kopyta!”

Przeczytaj cały post


#BIZNESMAMY – HISTORIA PRAWDZIWA

Na koniec rozwiązałam wszystkie zagadki tegorocznej blogowej nieobecności :)

Po prostu znokautowała mnie ciąża! I nie ukrywam, wcześniej (kuszona historiami „zaszła w ciążę, założyła milionowy biznes”…) myślałam, że to będzie błogi stan, w którym zyskam +1000 motywacji do pracy i wreszcie przejrzę na oczy, zobaczę co jest ważne i popchnę zaległe projekty bardzo do przodu.

Jak bardzo rzeczywistość mnie zaskoczyła, nie muszę chyba dodawać… :) Dlatego postanowiłam stworzyć na blogu serię, która rozprawi się z najgorszymi stereotypami „matki na działalności”! Pierwsza część już wisi na blogu, kolejne w produkcji!

Przeczytaj cały post


SERIA: PRZEDSIĘBIORCZA CZYTELNIA

Na koniec nie post, a cała seria!

W tym roku lubiliście klikać na „Przedsiębiorczą czytelnię”, czyli zbiory ciekawych linków, które od czasu do czasu umieszczam na blogu.

Warto je tutaj przypomnieć, bo każdy z odcinków zbiera dużo fajnych i wartościowych historii, postów, wartościowej wiedzy i tak dalej. I większość jest aktualna mimo upływu czasu, więc możecie tam znaleźć coś dobrego do poczytania nawet dziś :)

Przeczytaj cały post


Na końcu pozostaje mi tylko podziękować Wam za kolejny rok razem! Jesteście najlepsi! Uwielbiam Was :)

Mam nadzieję, że w 2017 roku spędzimy razem mnóstwo produktywnego czasu, który zaowocuje super biznesami!