Pomysł przygotowania dla Was darmowego jednostronicowego biznes planu (wzór do wydruku dla Ciebie!), kiełkował w mojej głowie od dawna. Jego koncepcja jest genialna w swojej prostocie – taki dokument pozwala na rozpisanie najważniejszych elementów Twojego planu na jednej kartce A4 i na łatwe objęcie go wzrokiem (co daje poczucie „ogarniam nie tylko kartkę, ale i sytuację”).

Ile czasu może Ci zająć jego wypełnienie? Może 15 minut, nie więcej. Jednak już te kilka danych, które zdążysz w nim umieścić, pozwala na podstawowe zdefiniowanie projektu i utworzenie sobie bazy do dalszego planowania i działania.

Jednostronicowy biznes plan – darmowy wzór

Oczywiście, pomysł zrobienia biznes planu na jednej kartce A4 nie jest moim autorskim! W sieci znajdziecie wieeele podobnych (m.in. tu, tu i tu). Natomiast, szczerze mówiąc, żaden z nich nie spełniał moich oczekiwań. Przedstawiały one zbyt mało informacji lub zawierały takie, które uważam za zbędne na początkowym etapie projektu (lub wręcz przeciwnie – tak ważne, że aż godne osobnego dokumentu!). Miałam więc jakiś wybór? Nie bardzo, dlatego opracowałam własny jednostronicowy biznes plan! :)


>> POBIERZ BIZNES PLAN I ODBIERZ DOSTĘP DO BAZY NARZĘDZI DLA PRZEDSIĘBIORCZYCH <<

Uwaga! Jeśli jesteś już na mojej liście mailingowej, link do biznesplanu czeka na Ciebie w Twojej skrzynce!


biznes plan wzór darmowy

Korzystam z tego wzoru dość często, ponieważ rozpisuję na nim wszystkie większe projekty np. w obrębie bloga. Jest on przydatny głównie na etapie przekuwania pomysłu na biznes w działania, ale równie świetnie spisuje się, gdy prace już trwają. Wtedy służy mi do porządkowania wiedzy o danym projekcie biznesowym lub weryfikacji czy coś z podstaw mi nie umknęło.

Jak z niego skorzystać?

  • Przede wszystkim nie zastanawiaj się nad nim zbyt długo. Idea jaka stoi za tego typu biznesplanem zakłada, że jest on szybki w przygotowaniu i zawiera tylko podstawowe informacje. Nie siedź nad nim tydzień!
  • Jeśli wyraźnie czujesz, że czegoś Ci w nim brakuje, zapisz to na osobnej kartce – przyda Ci się podczas robienia większego biznesplanu albo gdy zaczniesz już działać!
  • Jak tylko go skończysz i ocenisz, że warto go realizować, zastanów się, jakie małe kroki możesz podjąć teraz , by nie poprzestać na planowaniu!
  • W zasadzie, taki szybki jednostronicowy biznesplan może być podstawą, by wystartować z działaniami nad projektem. Sam w sobie jednak nie wystarczy – jest za to dobrym początkiem do kolejnych kroków, np. tych opisanych w mini-kursie „Jak zacząć projekt biznesowy?

Wypełnienie takiego „małego biznesplanu” pomoże Ci również wstępnie ocenić czy Twój pomysł na biznes ma w ogóle szanse na sukces. Wystarczy, że po uzupełnieniu dokumentu, spojrzysz na niego jeszcze raz (na świeżo :)) i zastanowisz się czy: inwestycja ma szansę się zwrócić, czy jesteś w stanie znaleźć odpowiednią liczbę klientów, czy klienci w ogóle potrzebują Twój produkt?


Mam nadzieję, że ten niepozorny, a jednak potężny w swojej mocy organizowania rzeczywistości, druczek Wam się przyda! Naprawdę polecam uzupełniać taki plan nie tylko dla całych pomysłów biznesowych, ale i również dla mniejszych projektów, które na jakimś etapie, nastawione są na zysk. Oszczędzicie dzięki temu wiele czasu i nic tak istotnego jak na przykład cena produktu czy oferta, Wam nie umknie (uwierzcie mi, to się zdarza! :)).

Korzystacie z podobnych narzędzi? Uważacie, że warto? A może macie jakieś inne sposoby na organizację we wczesnych etapach realizacji projektów? Dajcie znać!

PS. Jeśli koncepcja jednostronicowego biznesplanu Ci się podoba, powiedz o niej znajomym!

Masz już swój biznesplan?

Już ponad 5 200 osób zapisało się na newsletter i korzysta z bonusowych materiałów!

Dołącz do nich i ściągnij darmowy jednostronicowy biznesplan. Zacznij realizować swój pomysł od zaraz :)

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z blogiem kasiapszonicka.pl.

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.