Post gościnny Pawła Krzywiny z WebWave


Obecność firmy w Internecie w dzisiejszych czasach jest absolutną podstawą. Oferta, operacje księgowe czy komunikacja z klientami są ściśle powiązane z globalną siecią. Istnieje wiele aplikacji online, które poza usprawnieniem naszej działalności w sieci uczynią ją także bardziej wydajną. Warto zatem zaznajomić się z aplikacjami, które pomogą nam wyprzedzić konkurencję. Poniżej przygotowałem listę sześciu naprawdę ciekawych aplikacji, które usprawnią twoją biznesową działalność w Internecie.

WebWave – samodzielne tworzenie stron www

Po pierwsze i najważniejsze: strona internetowa, bez której prowadzenie biznesu w Internecie jest niemożliwe. Użytkownicy sieci mają coraz większe wymagania i w dzisiejszych czasach nie wystarczy po prostu strona internetowa. Żeby przyciągnąć uwagę klientów na dłużej strona internetowa musi być nie tylko funkcjonalna i przejrzysta ale także responsywna – czyli dostosowana do przeglądania na wszystkich urządzeniach mobilnych.

Wielu początkujących przedsiębiorców ma pomysł na własną, niepowtarzalną stronę internetową. Często jednak obawiają się dużych kosztów wykonania takiego projektu przez grafików i programistów. Problemem mogą wydawać się również kłopoty z samodzielnym edytowaniem i aktualizowaniem strony. Dla takich użytkowników idealnym rozwiązaniem jest  WebWave – kreator stron www bez kodowania, dzięki któremu każdy samodzielnie może stworzyć profesjonalną stronę internetową dostosowaną do wszystkich urządzeń mobilnych za ułamek kosztów jakie ponieść by trzeba zlecając tworzenie strony agencji interaktywnej. Zasada działania kreatora jest bardzo prosta. Po prostu dodajesz do swojej strony wybrane elementy, ustawiasz je w odpowiednich miejscach za pomocą myszki, dodajesz swoje teksty i klikasz ‘publikuj’ – strona jest już dostępna w Internecie. Wersja darmowa pozwala na stworzenie w pełni funkcjonalnej strony www pod subdomeną webwavecms.com. Dowiedz się jak stworzyć stronę internetową w WebWave.

Canva – samodzielne tworzenie grafik

Jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy na grafików, powinniśmy koniecznie sprawdźcie serwis Canva, który służy do tworzenia atrakcyjnych projektów i dokumentów. Kreacja prac jest naprawdę banalna i intuicyjna. Do dyspozycji dostajemy ogromny wybór ilustracji, ikon, czcionek i kształtów, dzięki czemu mamy pewność, że nasze dzieło będzie oryginalne i przykuje uwagę odbiorców. Możemy wykonać w nim niemal wszystko – od grafik na stronę www, wizytówek, ulotek, plakatów i zaproszeń, po menu, infografiki czy wpisy na media społecznościowe. Podstawowa wersja Canva jest zawsze darmowa. Canva to świetne narzędzie do tworzenia grafik na pierwszą, samodzielnie stworzoną stronę Internetową.

wFirma – księgowość online

Księgowość wielu osobom nadal kojarzy się z godzinami spędzonymi nad fakturami lub z koniecznością opłacenia firmy, która księgowością się zajmie. Na szczęście żyjemy w XXI wieku i większość działań księgowych można po prostu zautomatyzować i przenieść do Internetu. Świetnym narzędziem, które zastąpi tradycyjną księgową jest wFirma – platforma udostępniająca wiele nowoczesnych modułów i systemów takich jak: samodzielna księgowość online, program do wystawiania i wysyłania faktur czy biuro rachunkowe. wFirma przypomni tobie również o terminach płacenia podatków. Świetnym dodatkiem jest pomoc „żywych” ekspertów księgowych, prawa podatkowego czy szeroko rozumianego prawa gospodarczego. wFirma udostępnia darmowy test, który trwa 30 dni.

Callpage – bardzo szybki kontakt z klientem

Szybki kontakt z klientem, który jest zainteresowany Twoją ofertą może bardzo usprawnić i skrócić proces sprzedażowy. Callpage to aplikacja, która pozwala na maksymalnie szybkie skontaktowanie się z zainteresowanym klientem. Jak to działa? Użytkownik, który przegląda Twoją stronę www może w odpowiednim polu zostawić swój numer telefonu. Aplikacja natychmiast łączy z takim klientem Twojego konsultanta. Oznacza to, że rozmowa rozpoczyna się w ciągu kilkunastu sekund i to nie na koszt klienta. Callpage oferuje bezpłatny 7 dniowy okres próbny.

Trello – nadzór i organizacja pracy

Serwis ułatwia komunikację między pracownikami i nadzór przeprowadzanych prac. Dzięki niemu możemy zrezygnować z długich korespondencji mailowych czy arkuszy online. Trello umożliwia dowolne dodawanie kart i list zadań, przypisywanie do nich użytkowników i informowanie o realizowanych postępach. W każdej chwili możemy dodać własne załączniki i komentarze. Trello, niezależnie od liczby zaangażowanych użytkowników, jest całkowicie darmowe.

ClickMeeting – edukacja użytkowników, webinaria

ClickMeeting jest prostym narzędziem, dzięki któremu profesjonalnie zaplanujemy i przeprowadzimy webinar. Mnogość funkcji i możliwości dostępnych przed, w trakcie i po webinarze, pomoże nam zrealizować zakładane wcześniej cele biznesowe. ClickMeeting możemy integrować z wieloma aplikacjami. Bardzo fajną funkcją jest nagrywanie Webinarów, które później można udostępnić np. na Youtube. Najtańszy pakiet kosztuje 39 zł miesięcznie.


 

Paweł Krzywina – Webdeveloper, dziennikarz, pr-owiec

5 lat doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, z zawodu także dziennikarz biznesowy. Miłośnik języka polskiego, nowych technologii, literatury i sportu.

6 narzędzi usprawniających prowadzenie biznesu w Internecie
Podobał Ci się post? Daj mu 5 gwiazdek!

Masz już swój biznesplan?

Już ponad 4 200 zapisało się na newsletter i korzysta z bonusowych materiałów!

Dołącz do nich i ściągnij darmowy jednostronicowy biznesplan. Zacznij realizować swój pomysł od zaraz :)

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z blogiem kasiapszonicka.pl.

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.