Kiedy 2 lata temu wypuściłam mój pierwszy elektroniczny infoprodukt – eBooka z kursem Jak zacząć projekt biznesowy w formie podręcznika – polskojęzycznej wiedzy o tym jak mam to zrobić nie było wcale!

Czerpałam wtedy z doświadczeń zagranicznych blogerek i muszę przyznać, nauczyłam się od nich bardzo wiele! Ale była to jednak wiedza z innych realiów, żeby nie powiedzieć „z innego świata”. Nie do końca przystająca do polskiego rynku, który wtedy dopiero się tworzył.

Nic dziwnego, że przy tworzeniu tego eBooka popełniłam wiele błędów! Teraz nie przejmuję się nimi zbytnio, to nie o to chodzi, by się nimi dalej zamartwiać. Traktuję mój blog jak poligon ćwiczeniowy, na którym testuję różne rozwiązania, tak bym mogła później lepiej doradzać moim klientom których np. konsultuję. Poza tym to było już 2 lata temu, naprawdę moja wiedza, umiejętności i doświadczenie lawinowo wzrosły od tamtej pory!

Dziś rynek produktów elektronicznych wygląda zupełnie inaczej niż wtedy – popyt i konkurencja są dużo większe. Jednak proces ich tworzenia polega na tym samym. Dlatego chciałabym się dziś z Wami, osobami które myślą o stworzeniu i sprzedaniu własnego produktu elektronicznego (swoją drogą to bardzo dobry pomysł!), podzielić tymi błędami, tak byście ich niepotrzebne nie powtórzyli :)

3 błędy, które popełniłam tworząc mój pierwszy elektroniczny infoprodukt!

Po pierwsze: Wydałam za dużo

Pisałam Wam już o tym w tym poście o procesie tworzenia kursu Jak zacząć projekt biznesowy. Wiecie stamtąd, że zrobienie kursu kosztowało mnie ponad 1000 złotych, a mogło… 0 (słownie: zero :)).

Wydawało mi się wtedy, że do stworzenia zarówno kursu jak i eBooka potrzebuję jakichś NieWiadomoJakSkomplikowanych (i oczywiście płatnych) narzędzi. Dopiero gdy oba te produkty były gotowe zobaczyłam, że właściwie każde z nich dało się zastąpić podobnym darmowym rozwiązaniem.

Nauczona tym doświadczeniem, dziś stosuję bezpłatne narzędzia tak długo jak się da, a środki, które na to wydałam przesuwam na inwestycje w oszczędność czasu! Na czym ona polega? O tym we wnioskach z drugiego błędu…

Po drugie: Nie delegowałam zadań

Przy wydawaniu eBooka zrobiłam WSZYSTKO sama. Wszystko! Począwszy od napisania go, przez korektę, grafiki, skład, promocję i wiele innych… Kiedy dziś o tym myślę, nadal mam ciarki na plecach, jak ja mogłam zmarnować tyle czasu?

Pamiętam długie godziny przesiedziane przy moim mega niewygodnym szklanym, okrągłym stole przechrzczonym na biurko i miejsce pracy…

Zupełnie nie rozumiem dlaczego marnowałam długie godziny na czytanie tekstu po raz setny, skoro mogłam zamówić korektę/redakcję i za niewielką kwotę (to nie są drogie rzeczy) mieć wszystko zrobione, podczas gdy ja skupiłabym się na przykład na promocji!

Nadal uczę się delegować zadania, ale dziś idzie mi to zdecydowanie lepiej! Pomaga mi w tym moja asystentka Asia, którą ja wolę nazwać managerką ds. niemerytorycznych :) Na prawdę lepiej mi, blogowi i Wam czytelnikom, jeśli ja zajmuję się „mięsem” (mam na to więcej czasu!) niż sprawami administracyjnymi takimi jak programowanie postów, automatyzacja maili itp.

Gdybym mogła udzielić sobie sprzed 2 lat jednej rady, byłoby to: znajdź sobie kogoś do pomocy – nie musisz robić wszystkiego sama!

Po trzecie: Zbyt długo zwlekałam

Między innymi przez to, że kroków na liście „to do” przy tworzeniu eBooka miałam kilkadziesiąt, czułam się przytłoczona i odkładałam przekształcenie kursu w podręcznik na wieczne jutro.

Zupełnie niepotrzebnie! Od rozpoczęcia kursu do wydania podręcznika minęło sporo czasu i przez to niektórzy potencjalni klienci nie byli już zainteresowani, z prostego powodu – zapał do pracy im ostygł!

Powiedzenie kuć żelazo póki gorące pasuje tu idealnie. Jeśli czuję, że teraz jest dobry moment to już nie zwlekam! Nie wykręcam się brakiem środków (bo można za darmo), nie wykręcam się brakiem czasu (bo szukam kogoś do pomocy) i działam :)

Jak zrobić i sprzedać pierwszy infoprodukt elektroniczny

Jeśli Ty też chcesz działać i zacząć tworzyć infoprodukty elektroniczne wpadnij na darmowy webinar, który organizuję już w ten piątek 9 czerwca 2017 o 10:00.

Powiem Ci na nim między innymi o tym:
* jak zrobiłam mój pierwszy infoprodukt elektroniczny,
* ile na nim zarobiłam,
* jakich narzędzi użyłam do stworzenia go,
* i jak go sprzedaję.

Zapisz się tutaj!

Uwaga! Osoby, które będą na webinarze na żywo (mimo wczesnej pory :)) otrzymają ode mnie czeklistę do wydrukowania z krokami jakie po kolei trzeba przejść by stworzyć i zacząć sprzedawać taki infoprodukt!

Warto znaleźć od rana chwilę, poedukować się i już od weekendu można wdrażać pomysł w życie!

3 błędy, które popełniłam tworząc mój pierwszy elektroniczny infoprodukt
Podobał Ci się post? Daj mu 5 gwiazdek!

Masz już swój biznesplan?

Już ponad 5 800 osób zapisało się na newsletter i korzysta z bonusowych materiałów!

Dołącz do nich i ściągnij darmowy jednostronicowy biznesplan. Zacznij realizować swój pomysł od zaraz :)

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z blogiem kasiapszonicka.pl.

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.