Mam dziś dla Was informację o ciekawej konferencji, która (jestem pewna!) Was zainteresuje! Organizuje ją Sieć Przedsiębiorczych Kobiet – inicjatywa, którą obserwuję od początków istnienia i wspieram kiedy tylko mogę. Jak nie obecnością, to zasięgiem bloga i moich social mediów :)

Już 30 listopada odbędzie się IX Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, organizowana pod hasłem „Biznes dobrze zaprojektowany”. Poświęcona będzie tematowi designu rozumianego jako sposób myślenia oraz jako „projektowanie” modeli biznesowych, produktów czy usług przed i w toku prowadzenia biznesu.

cover-photo_ix-konf

IX Konferencja SPK ma na celu: zademonstrować jak włączyć myślenie projektowe w codzienne funkcjonowanie firmy, przedstawić temat design thinkingu i innych technik projektowych, z których korzystają takie firmy jak Google, Apple czy Facebook, a także umożliwić korzystanie z doświadczenia projektantów marek i usług.

Lista prelegentów oraz tematy ich wystąpień:

 • Radosław Ratajczak (SHOPA) – Design Thinking jako metoda projektowania biznesu;

 • Małgorzata Leniarska (Dragon Rouge) – Branding – krótka instrukcja obsługi;

 • Julia Krysztofiak-Szopa (Startup Poland) – Marka własna w świecie startupów. Projekt: rozpoznawalność w społeczności;

 • prof. Piotr Płoszajski (SGH) – Czwarta Rewolucja Przemysłowa: Trudne i fascynujące czasy dla biznesu;

 • Przemek Modrzewski – Internetowe rewolucje, Google;

 • 4 historie – 4 kobiety – inspirujące wystąpienia bohaterek SPK

wystąpią: Beata Pawłowska (Oriflame), Izabela Zawisza (KF Nicollum, Biznes w Kobiecych Rękach), prof. Anna Giza Poleszczuk (Uniwersytet Warszawski), Patrycja Wizińska- Socha (Pregnabit)

 • 3 Seminaria wiedzowe dla chętnych, odbywające się równolegle

seminarium 1 – Paula Pul (Lawmore) – Proces inwestycyjny – jak przygotować się do negocjacji z inwestorem?

seminarium 2 – Dagmara Strzębicka (Black Swan Fund), Projekt a projekcja, czyli czym się różni „plan biznesu” od „wizji biznesu” i dlaczego potrzebne jest jedno i drugie.

seminarium 3 – Agnieszka Chabrzyk (MyDigiHub, partner Facebooka) – Zaprojektuj swój biznes na mobile’u – buduj markę i sprzedawaj.


Partnerzy IX Konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet:

 • Partner główny: City Handlowy

 • Partner merytoryczny: Internetowe Rewolucje Google

 • Patronat honorowy: Black Swan Fund, DELab UW, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Więcej informacji o konferencji oraz zapisy znajdziesz tutaj!

Uwaga: nie czekaj z zapisem na ostatnią chwilę – ostatnio było więcej chętnych niż miejsc!


Więcej o Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet to platforma wymiany i nawiązywania kontaktów biznesowych dla kobiet, które prowadzą swoje firmy lub myślą o ich założeniu. To także miejsce spotkania dla kobiet, które są przedsiębiorcze, niezależnie od tego czy pracują na własny rachunek, czy są zatrudnione w korporacji, instytucji lub organizacji. Sieć wspiera dzielenie się wiedzą i doświadczeniem.

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet organizuje spotkania networkingowe, konferencje, szkolenia oraz programy akceleracyjne. Dodatkowo animuje ona społeczność inwestujących w kobiece startupy aniołów biznesu – Klub Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund.

SPK organizuje cykliczne eventy, w których podczas czterech lat działalności platformy wzięło udział przeszło 11 tysięcy osób.

Działalność Sieci Przedsiębiorczych Kobiet podzielona jest na cztery segmenty.

W ramach segmentu networking/inspiracja organizowane są:

 • Konferencje – organizowane dwa razy do roku, w dwóch ostatnich wzięło udział ponad 550 osób;

 • Śniadania SPK – comiesięczne poranne spotkania networkingowe, których gośćmi są inspirujące kobiety odnoszące sukcesy w biznesie;

20160420_duze-spk-8

20160420_duze-spk-90

 • Wieczory networkingu – odbywające się dwa razy do roku wieczorne wydarzenia o charakterze networkingowym;

 • Wydarzenia specjalne – na przykład debaty;

 • Sesje Be The Change – cykliczne sesje w duchu storytellingu, w trakcie których, w myśl hasła przewodniego, członkinie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet przedstawiają historie dotyczące punktów zwrotnych w ich życiu.

20160519_098

20160519_070

20160519_108

20160519_134

W ramach segmentu dotyczącego edukacji organizowane są:

 • Konferencje;

 • Szkolenia SkillShare – to głównie odbywające się w kameralnych grupach warsztaty i seminaria pomagające między innymi rozwinąć umiejętności miękkie, takie jak autoprezentacja.

Trzeci segment dotyczy mentoringu biznesowego i w jego ramach organizowany jest (opisany niżej) program „Biznes w kobiecych rękach” oraz działa Klub Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

_dsc4585

Czwarty segment to finansowanie – mowa tu o działalności Klubu Inwestorek Indywidualnych, czyli Black Swan Fund. To przedsięwzięcie zainaugurowane przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, stworzone w odpowiedzi na potrzeby kobiet szukających kapitału na rozwój swoich startupów oraz inwestorek zainteresowanych inwestycjami w biznesy prowadzone przez kobiety. Projekt ten oparty jest więc na koncepcie „kobiety wspierają kobiety”. Dotychczas w ten sposób inwestorów znalazły trzy projekty, Invipay, PelviFly oraz EnteCafe.

Programy społeczne Sieci Przedsiębiorczych Kobiet:

1) Biznes w Kobiecych Rękach – to program adresowany do kobiet, które mają już pomysł na biznes i chcą założyć swoją firmę w trakcie trwania programu.

Na program składają się trzy elementy:

 • SkillShare Sieci Przedsiębiorczych Kobiet- czyli warsztaty wiedzowe;

 • Mentoring Biznesowy;

 • Networking- spotkania i sesje Be The Change.

2) BEST – Business & Entrepreneurship Support Training –  to program przeznaczony dla studentek i doktorantek chcących zaplanować swoją ścieżkę zawodową, rozważających założenie własnej firmy, szukających nowych kontaktów i inspiracji.

Program powstał przy finansowaniu Ambasady Stanów Zjednoczonych, w partnerstwie z DELab UW i Instytutem Stosunków Międzynarodowych UW. W jego ramach uczestniczki brały udział w warsztatach, spotkaniach oraz miały okazję ćwiczyć swoje umiejętności autoprezentacyjne.

grupowe

3) Matka Przedsiębiorczyni – to realizowany w 2015 roku i sfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich program wspierający przedsiębiorcze matki planujące wrócić na rynek pracy i myślące o założeniu własnej firmy. Wzięło w nim udział prawie 30 matek, które miały okazję uczestniczyć w szkoleniach z zakresu przedsiębiorczości, indywidualnych konsultacjach z ekspertami, coachingu grupowym i networkingu.


Podsumowując, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet to sprawdzona inicjatywa, do której możecie się zwracać w Waszej przedsiębiorczej działalności!

Jestem pewna, że zbliżająca się konferencja będzie kolejną udaną i gorąco zachęcam Was do udziału! Niestety nie będzie mnie wtedy w Polsce, więc nie będę mogła dołączyć, ale mam nadzieję, że zdacie mi relację :)

Więcej informacji o konferencji oraz zapisy znajdziesz tutaj!

Nie czekaj z zapisem na ostatnią chwilę – ostatnio było więcej chętnych niż miejsc!

Jedyny event na jakim musisz być w listopadzie! Biznes dobrze zaprojektowany.
Podobał Ci się post? Daj mu 5 gwiazdek!

Masz już swój biznesplan?

Już ponad 4 200 zapisało się na newsletter i korzysta z bonusowych materiałów!

Dołącz do nich i ściągnij darmowy jednostronicowy biznesplan. Zacznij realizować swój pomysł od zaraz :)

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z blogiem kasiapszonicka.pl.

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.